وبینار آموزشی مقایسه وضعیت ایران در جنگ جهانی اول، دوم و دفاع مقدس
هزینه سازش به مراتب بیشتر از تسلیم است.

وبینار آموزشی مقایسه وضعیت ایران در جنگ جهانی اول، دوم و دفاع مقدس برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی و بهداشت فردوس به مناسبت هفته دفاع مقدس وبینار با موضوع مقایسه وضعیت ایران در جنگ جهانی اول، دوم و دفاع مقدس  با سخنرانی آقای دکتر یاسری عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) ویژه  اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همراه با امتیاز فرهنگی و آموزشی به صورت مجازی در بستر ادوب کانکت برگزار گردید.

 

دکتر یاسری در ابتدای سخنرانی تاریخچه ای از جنگ های جهانی اول و دوم بیان کرد, در این جنگها راهبرد بی طرفی و تسلیم بود که در قدرت بین المللی بی طرفی به معنای آن است که آمادگی داشته باشد از هر طرف مورد هجوم قرارگیرد.با این راهبرد ایران جنگ جهانی ایران مورد حمله قرار گرفت و روسها وارد ایران شدند و از بندر انزلی تا اصفهان و از غرب تا همدان را اشغال کردند و کل ایران به اشغال درآمد.

وی افزود: عده ایی در تریبونهای خود بیان می کردند علت جنگ ایران تحریکاتی بود که علیه غربی ها داشتیم در صورتی که علت هجوم به ایران از 400تا 500 سال پیش منابع ایران بود. مکیندر نظریه هارت لند را بیان می کند و می گوید اگر می خواهیم برکل جهان مسلط شویم باید بر قسمت هارت لند (قلب زمین)جهان تسلط پیدا کنیم و ایران هارت لند جهان است. به دلیل موقعیت استراتژیک ایران در مرکز توجه قدرتهای جهان قراردارد.

آیزن هاور سی وچهارمین رییس جمهور آمریکا میگویدروی نقشه جهان کشوری بهتر از ایران وجود ندارد.هم دارای نفت است و هم درچهار راه جهان قراردارد.

در جنگ جهانی اول به لحاظ اقتصادی چیزی رخ داد که تاکنون رخ نداده بود.در دوران دفاع مقدس بر اساس آمارهای مراکز رسمی 188 هزار شهید طی 8 سال داشتیم در صورتی که در جنگ جهانی 10 میلیون کشته در 3 سال بود که اگر بر اساس جمعیت آن زمان ایران باید 14تا 15 میلیون نفر را از دست می دایم.

به لحاظ ملت ما از همه بالاترهستیم. در جنگ جهانی هر کسی هرچیز داشت به خانه های خود می بردند درحالی که در دوران دفاع مقدس همکاری بسیاربالا بود.

استادیاسری افزود: متاسفانه ما را درجریان تحریف فریب می دهند که ما از سیر مقاومت جدا کنند و در راه تسلیم قراردهند در حالی که هزینه سازش به مراتب بیشتر از تسلیم است.

وی در پایان اشاره کرد: در عرضه دفاع مقدس راهبرد مقاومت را گذاشتیم و به برکت آن عزتی داده شد که تمام کشورها ی جهان به آن اذعان دارند و به برکت خون شهدا و جوانان و دانشمندان مردم و جوانان جمهوری اسلامی مستقل ترین کشور جهان است.

این برنامه با استقبال زیاد اساتید و کارکنان رو به رو شد وبیش از 220 نفر در این وبینار شرکت کردند.

 
منبع:
دانشکده پیراپزشکی و بهداشت فردوس
تعداد بازدید:
24
تاریخ:
1400/07/08
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal