وبینار آثار اقتصادی اعتماد به غرب در ایران،منطقه و جهان
وبینار آثار اقتصادی اعتماد به غرب در ایران،منطقه و جهان در دانشکده پیراپزشکی بهداشت فردوس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی و بهداشت فردوس وبینار آثار اقتصادی اعتماد به غرب در ایران، منطقه و جهان به مناسبت 13آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با سخنرانی استاد برجسته کشوری و عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) جناب آقای دکتر یاسری روز چهارشنبه 12 آبان به صورت مجازی در بستر ادوبی کانکت برگزار شد.

دکتر یاسری ضمن گرامی داشت این روز بزرگ توضیحاتی در مورد عوامل اصلی پیشرفت اقتصادی، عوامل قدرت اقتصادی، موانع پیشرفت اقتصادی و راهکارهای پیشرفت بیان کرد.

وی عوامل اصلی و ضروری  پیشرفت اقتصادی را نیروی انسانی متخصص، علم و فناوری، مواداولیه ، انرژی،سرمایه و بازار مصرف می داند که کشور ما از این عوامل کم و کاستی ندارد و 5 میلیون جوان و نیروی توانمند و متخصص داریم و از جهت ثبات علمی اول هستیم و 11 برابر بیشتر از کشورهای دیگر شتاب علمی داریم و از نظر عناصر انرژی  جزء15 کشور اول  جهان هستیم ولی باز بعضی جریانها بیان می کنند باید سرمایه خارجی را وارد کنیم تا موفق شویم.

آقای یاسری درادامه افزود ،صادرات مواد خام و واردات کالاهای مصرفی را از موانع پیشرفت عنوان کرد. رهبر انقلاب اسلامی در سال 92 در باره تحریمها فرمودند:تحریمها بی اثر نبودند ولی اشکال خود ماست که اقتصاد ما وابسته به نفت است و توصیه می کنند دولتها در برنامه خودشان قرار دهند که اقتصاد ایران را از نفت جدا کنند.

اعتماد به غرب شامل اثرات زیر است:1-کاهش سرمایه گذاری خارجی ها در ایران 2- سرمایه هایی که وارد می شود یک سرمایه بی ریشه است واثری در اقتصاد ندارد 3-سرمایه وارد شده اقتصاد مصرفی است نه اقتصادی تولیدی4-غربی ها اگر تکنولوژی بدهند تکنولوژی تاریخ گذشته با قیمت گزاف به ما می دهند5-اثر مذاکره با غرب و آمریکا بر قیمت نفت تاثیر دارد هرگاه با غرب تعامل کردیم و هروقت از اهداف انقلابی دور شدیم و دست برداشتیم قیمت نفت سقوط کرده و اگر خاورمیانه نا امن باشد قیمت بالا می رود.

کوچ اقتصاد و تولید از آمریکا، سقوط قطعی اقتصاد آمریکا، بدیهی سنگین،ورشکسته شدن بانکها و کارخانجات  و شکاف طبقاتی و اعتراضات آن از دلایلی است که آمریکا نمی تواند به اقتصاد کشورهای دیگر کمک کند.

اگر در برابر آمریکا تسلیم شویم تحریمها، فشارها و توهینها را بر مابیشتر می کند و تنها راهی که در برابر آمریکا جواب می دهد این است که در مقابلش با اقتدار بایستیم.

 

منبع:
دانشکده پیراپزشکی و بهداشت فردوس
تعداد بازدید:
30
تاریخ:
1400/08/15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal