اختراعات

بسیاری از مردم تصور می کنند که دانشگاه تنها برای آموزش و پژوهش است و اگر قرار است در آینده کارآفرین شوند، دانشگاه فقط وقت آنها را تلف می کند. همان طور که می دانید خیلی از کارآفرینان موفق ترک تحصیل کرده اند و این گواهی بر این ادعا است. اما آیا واقعا بین دانشگاه و کارآفرینی تضادی وجود دارد؟

در پاسخ باید گفت، با وجود این که برخی از کارآفرینان از دانشگاه انصراف داده و تحصیلات آکادمیک خاصی هم نداشته اند، ولی هستند کسانی که از طریق دانشگاه پا به عرصه کارآفرینی و نوآوری گذاشته اند. برای درک بهتر کارآفرینی و دانشگاه، باید به یک پارادایم نو ظهور اشاره کنیم: « دانشگاه های نسل سوم یا کارآفرین » که در کنار دو کارکرد سنتی آموزش و پژوهش، کارآفرینی و کسب ثروت را به عنوان کارکرد جدید، به ماموریت های خود افزوده اند. نمود بارز این پارادایم را می توان در دانشگاه های نوآور همچون استنفورد و هاروارد مشاهده نمود که با تلفی هوشمندانه تحقیقات دانشگاهی بنیادین و کاربردی و افزایش تعاملات و همکاری فناورانه با صنعت، کارآفرینی دانشگاهی را سر لوحه فعالیت های خود قرار داده اند.

خب ...

حالا که متوجه شدیم دانشگاه و کارآفرینی در مقابل هم نیستند بلکه در راستای هم حرکت میکنند، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه می توان یک کارآفرین دانشگاهی موفق شد؟!

« واحد اختراعات دانشکده پیراپزشکی فردوس » در راستای رسیدن به استاندارد های یک دانشگاه نسل سوم تشکیل شده است. این واحد با فراهم کردن شرایطی برای آموزش و کسب مهارت های کارآفرینی ، به شما کمک می کند در راستای اهداف و رویاهای خود گام بردارید.

در کانال واحد اختراعات به نشانی تلگرام .... آموزش های لازم به شما داده می شود. تبدیل شدن به یک فرد موفق بیشتر از داشتن تنها یک ایده جدید و ناب است. داشتن ایده ی نوآورانه تنها مرحله اول کارآفرینی است. شما باید مهارت های رهبری و مدیریت لازم برای تبدیل رویای خود به واقعیت را داشته باشید. علاوه بر این، برای فروش ایده های خود به دیگران، باید از مهارت های ارتباطی فوق العاده ای برخوردار باشید. بنابراین شما نیاز به آموزش و کسب تجربه از دیگران هستید.

هم چنین در واحد اختراعات ، طراحی های مدرن و اختراعت به روز و نحوه ی ثبت ایده ها در مرکز مالکیت فکری آموزش داده می شود و ما به شما نشان می دهیم طراحی و ثبت ایده کار مشکلی نیست و با تلاش و جسارت، شما هم می توانید طراح و مخترع باشید.

مهارت های نوآورانه، به شما این امکان را می دهد که مرز هارا جابجا کنید. ایده های جدید خلق کیند و کار ها را به شکل متفاوت انجام دهید. این مهارت ها را نه تنها برای ایجاد کسب و کار خود، بلکه برای تغییر استراتژی های عمومی، بهبود اقتصاد و تغییر کیفیت زندگی شخصی نیز می توان به کار گرفت. به عبارت دیگر ، حتی اگر در نهایت به یک کارآفرین تبدیل نشوید، توسعه یک ذهنیت کارآفرین که به شما در پیگیری پروژه های فردی تان کمک می کند، بسیار مفید خواهد بود.

 

ایده پردازان را با آغوش گرم می پذیریم...

 

مسئول بخش اختراعات کمیته تحقیقات دانشجویی: خانم رقیه باباجعفری، ترم7 اتاق عمل

 
تاریخ به روز رسانی:
1400/08/30
تعداد بازدید:
222
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal